Załóż bloga Zaloguj sięsearch
calendar
« Listopad 2016 »
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
ostatnio...
Kategorie
Linki
archiwum
Tagi
Syndicate
Credits
LifeType IE7 XHTML CSS Firefox

Nie ulec dziennikarzom.

2015-02-24 @ 16:00 in Kategoria główna

Przyznam się, że nie raz mam ubaw kiedy programy telewizyjne po nich internet bawi się setnie po wystąpieniach polityków czy ludzi popularnych w mediach. Dotyczy to często zachowań zarówno czysto karykaturalnych jak i teoretycznie poprawnych ale niedoskonałych stad możliwość dopięcia następnie łatek, przerobienia tego na memy i wszelkiego rodzaju kawały wizualne. Zastanawiam się jednak, jak ludzie, którzy spełniają funkcje publiczne lub są artystami, aktorami i mogą spodziewać się co chwilę obecności wokół siebie mediów, kamer, aparatów nie dążą do tego by choć w niewielkim stopniu zaznajomić się z podstawowymi kwestiami współpracy z dziennikarzami.

alt

Wiele wystąpień od razu skazanych jest na niepowodzenie i zły odbiór przez później to oglądających jeśli osoba, która nawet musi odpowiedzieć na kłopotliwe pytania chowa się, ucieka, unika odpowiedzi. Jakby doświadczenie nawet innych nie nauczyło ich,że im bardziej będą bronić się przed dziennikarzem tym lepszy użytek dla siebie maja dziennikarze a gorszy dla wizerunku osoby, która miała odpowiadać.

Jeżeli nawet już wystąpią przed kamerą brak im asertywności. Dają się wkręcić dziennikarzom w pytania na które nie ma dobrej odpowiedzi. Powinni krótko i zdecydowanie przedstawić swoje stanowisko i „Dziękuję”. Nie chodzi o to by przerywać dziennikarzom ale trzymać się tego co ty chcesz powiedzieć, bo oni będą szukać pretekstu i prowokować Cię do powiedzenia tego co chcą usłyszeć oni.

alt

Miną może być tak zwana setka, czyli krótkie wystąpienie, które dziennikarze uwielbiają używać potem dowolnie. Użyją dowolnie jeśli przedłużysz swoja wypowiedź. Setka ma maks 30 sekund. Zacznij od końca, powiedz to co najważniejsze i kręć się wokół tej wypowiedzi. Jeśli przedłużysz wypowiedź o dygresję licz się z tym,że nie będzie ona z sensem właściwym całej wypowiedzi użyta. Rozglądnij się czy przy nagraniu setki nie ma wokół ciebie dziwnych przedmiotów, które będą odwracały uwagę od wypowiedzi.Taka piguła medialna;-)

Lokowanie produktu

2015-02-21 @ 11:22 in Kategoria główna

Reklama w formie lokowania produktu.

Już dobrze przyzwyczailiśmy się do tego,ze produkty pokazują się w programach i do tego,że nigdzie nie pojawiają się przypadkiem. Przypadkiem to można niechcący wstawić produkt i mieć z tego powodu problemy, że nie zawarto umowy a naklejka nie zakryta.


klan lokowanie produktu żenada

Śmieszą mnie skrajności. Ostatni przeczytałam o czymś co potwierdziło moje spostrzeżenia,że niektóre seriale są oglądane jedynie po to by wyłapać najnowsze budzące wręcz grozę natarczywe lokowanie danego produktu. Prym w tym procederze wiedzie niewątpliwie serial „Klan”, w którym lokowanie na przykład dodatków na sporządzenie kurczaka wiąże się z eposem o niesamowitym smaku potrawy i dokładna instrukcja przyrządzenia. Czyli jedna trzecia odcinka na kącik kulinarny określonej marki. Lokowanie przypraw, jedzenia ma sens w konkretnych poradnikach telewizyjnych dotyczących gotowania. Wszystko czego używają może być reklamą, widz zauważy ale wkurzy się jeśli zbliżenie na plakietkę produktu będzie dłuższe niż sekunda.

Szczerze mówiąc byłam przekonana, że takie wtopy będą na początku a potem jakoś się to rozwinie. Nie doceniają nas widzów. My naprawdę wypatrzymy markę nawet jeśli będzie zakryta. Albo zasłanianie znaczków aut. Trzeba być osłem, żeby nie rozpoznać jaki znaczek jest ukryty pod osłonka. Takie ukrywanie może mieć efekt wręcz przeciwny, nie będzie widzowi przeszkadzać,że zasłonili mu markę. Widzi ją, użyli jej- jest dobra.

Sposób na reklamę

2014-12-05 @ 09:42 in Kategoria główna

Styl i forma reklamy są niezwykle istotne jeżeli chcemy oddziaływać na bardzo określony target klientów.

alt

Dlaczego? Bo pewne treści odbierane będą przez wszystkich, a inne tylko przez bardzo wybrane grono osób, które zwrócą uwagę na tego typu zagadnienia, które tym się interesują i chcą w tym uczestniczyć. Może jednak zajmiemy się tym nieco dokładniej.

O co chodzi z celowaniem reklamą w konkretnych odbiorców. Pewne towary przeznaczone są dla określonej grupy konsumentów, nie dla wszystkich. Wystarczy wziąć tu pod uwagę taki towar jak biżuteria. Jest ona przeznaczona czysto dla klientów bogatych, ceniących sobie jakość, styl, ceniących wysoki standard. Nie może to więc być zwykła, prosta reklama. Prosta w treści i prosta w przekazie. Powinna ona odwoływać się do potrzeb swoich docelowych odbiorców i sugerować im, że skorzystanie z towaru zaspokoi te właśnie potrzeby.

Jak to zrobić? Przede wszystkim należy przeanalizować to, kto ma być docelowym klientem. Najlepiej jest zdefiniować go jak najbardziej szczegółowo. Czy to powinni być mężczyźni czy kobiety, czy unisex, dalej, w jakim wieku powinien być klient. Czy jest to młody człowiek, dorosły, osoba starsza. Oczywiście to bardzo ogólne rozróżnienie, pośród młodych ludzi mamy bowiem i młodzież i dzieci, dorośli też są w różnym wieku, bo to i studenci i ludzi na początku kariery zawodowej i w jej rozkwicie. Oczywiście warto również zdefiniować to czy mają to być osoby aktywne zawodowo czy posiadające rodziny.

Mając tak kompletną charakterystykę, należy rozeznać ich potrzeby, należy te potrzeby w reklamie bardzo intensywnie rozbudzić i w drugim etapie reklamy zaoferować ich zaspokojenie za pomocą właśnie swojej oferty. Prosty przepis na udaną i skuteczną reklamę.

Popatrzcie, pomyślcie, działa?

O mnie i reklamie

2014-09-16 @ 09:03 in Kategoria główna

altNazywam się Maciej Wacik - interesuję się głównie reklamą i mediami. Media komercyjne w postaci telewizji każą sobie sporo płacić za emisję każdego spotu reklamowego. Przebicie jest ogromne i w najlepszym czasie antenowym może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Są jednak wyjątki, w których nawet prywatne stacje nie biorą nawet złotówki od emisji spotów.

Reklama charytatywna jest tego najlepszym tego dowodem. Podobnie zresztą akcje społecznościowe. Z nich dochody dla stacji telewizyjnych są nieduże albo nie ma ich wcale. Z reguły w przypadku akcji charytatywnych mamy do czynienia z przelaniem zysków z emisji reklam na konto wybranej fundacji lub domu dziecka. Tego rodzaju akcje mają miejsce przede wszystkim w okresie świątecznym, kiedy to poświęcane są na nią wszystkie bloki reklamowe. 

Reklama w sporcie

2014-09-10 @ 08:31 in Kategoria główna

Reklama w sporcie daje ogromne możliwości na wykreowanie swojej marki. Zmagania najlepszych sportowców przyciągają przed ekrany oraz na stadiony miliony widzów, którzy szukają odpowiedniej dawki rozrywki. Wszystko, co jest otoczką tych wydarzeń jest przez nich przyjmowane z reguły pozytywnie dlatego też media nie mogą narzekać na ceny spotów reklamowych, które puszczane są przed lub po zawodach

alt

 

 

 

Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest Superbowl, finał amerykańskiej ligi footballu. Wtedy to minuta reklamy liczona jest w milionach dolarów, a specjaliści cały rok pracują nad tym, przygotować spot, który spełni oczekiwania szerokiej grupy odbiorców. Wiele marek sportowych i nie tylko chce być reklamowanych przez najlepszych sportowców, którzy z reguły mają wyrazisty wizerunek odpowiedni do reklamy.

 

 

Reklama w Internecie

2014-09-07 @ 11:19 in Kategoria główna

altReklama w telewizji oraz radiu to do niedawna standardowa forma promowania swoich usług. Kampanie tego rodzaju charakteryzują się tym, że można dzięki nim dotrzeć do sporej grupy potencjalnych odbiorców swoich produktów lub usług. Problem polega jednak na tym, że telewizja, oraz w mniejszym stopniu radio to spory wydatek, na który nie może sobie pozwolić każdy.

Media publiczne czy też komercyjne nakładają stawki, na które przystać mogą jedynie największe korporacje, dysponujące ogromnym budżetem reklamowym. Naturalną koleją rzeczy jest więc promocja internetowa, która dostępna jest dla niemal każdego przedsiębiorcy. Możliwość dotarcia do grupy docelowej odbiorców oraz możliwość zaoferowania im usługi dopasowanej do ich potrzeb to największa zaleta takiej kampanii. 

 

Witajcie na moim blogu!

2014-09-03 @ 10:54 in Kategoria główna

altHej wszystkim, nazywam się Maciej Wacik i jestem autorem tego blogu. Od dawna interesuję się najważniejszymi zagadnieniami w takich dziedzinach jak media. Są one niezwykle ciekawe, dlatego też ciekawych wpisów nie będzie z pewnością brakować. Ja już się o to postaram!

Reklama jest kolejnym elementem, który szczerze powiedziawszy bardzo mnie interesuje. W czasie prowadzenia swojego blogu postaram się regularnie dostarczać Wam wielu ciekawostek, które zmienią Wasz punkt widzenia na pewne sprawy.

Do prowadzenia bloga podchodzę bardzo sumiennie, ponieważ chcę, by prezentował on określoną jakość i dzięki temu zachęcał do regularnych odwiedzin. Myślę, że moja wiedza oraz praktyczne umiejętności pozwolą na stworzenie czegoś, co będzie nam wszystkim dobrze służyć. Myślę, że jest to możliwe do wykonania!

 

Witajcie na moim blogu!

2014-09-02 @ 10:44 in Kategoria główna

Witam Was na moim blogu. To dopiero skromne początki ale już niedługo będzie on tętnił życiem. Zapraszam Was do czytania moich wpisów i komentowania ich.

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.