Załóż bloga Zaloguj sięsearch
calendar
« Wrzesień 2016 »
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
ostatnio...
Kategorie
Linki
archiwum
Tagi
Syndicate
Credits
LifeType IE7 XHTML CSS Firefox

Nie ulec dziennikarzom.

2015-02-24 @ 16:00 in Kategoria główna

Przyznam się, że nie raz mam ubaw kiedy programy telewizyjne po nich internet bawi się setnie po wystąpieniach polityków czy ludzi popularnych w mediach. Dotyczy to często zachowań zarówno czysto karykaturalnych jak i teoretycznie poprawnych ale niedoskonałych stad możliwość dopięcia następnie łatek, przerobienia tego na memy i wszelkiego rodzaju kawały wizualne. Zastanawiam się jednak, jak ludzie, którzy spełniają funkcje publiczne lub są artystami, aktorami i mogą spodziewać się co chwilę obecności wokół siebie mediów, kamer, aparatów nie dążą do tego by choć w niewielkim stopniu zaznajomić się z podstawowymi kwestiami współpracy z dziennikarzami.

alt

Wiele wystąpień od razu skazanych jest na niepowodzenie i zły odbiór przez później to oglądających jeśli osoba, która nawet musi odpowiedzieć na kłopotliwe pytania chowa się, ucieka, unika odpowiedzi. Jakby doświadczenie nawet innych nie nauczyło ich,że im bardziej będą bronić się przed dziennikarzem tym lepszy użytek dla siebie maja dziennikarze a gorszy dla wizerunku osoby, która miała odpowiadać.

Jeżeli nawet już wystąpią przed kamerą brak im asertywności. Dają się wkręcić dziennikarzom w pytania na które nie ma dobrej odpowiedzi. Powinni krótko i zdecydowanie przedstawić swoje stanowisko i „Dziękuję”. Nie chodzi o to by przerywać dziennikarzom ale trzymać się tego co ty chcesz powiedzieć, bo oni będą szukać pretekstu i prowokować Cię do powiedzenia tego co chcą usłyszeć oni.

alt

Miną może być tak zwana setka, czyli krótkie wystąpienie, które dziennikarze uwielbiają używać potem dowolnie. Użyją dowolnie jeśli przedłużysz swoja wypowiedź. Setka ma maks 30 sekund. Zacznij od końca, powiedz to co najważniejsze i kręć się wokół tej wypowiedzi. Jeśli przedłużysz wypowiedź o dygresję licz się z tym,że nie będzie ona z sensem właściwym całej wypowiedzi użyta. Rozglądnij się czy przy nagraniu setki nie ma wokół ciebie dziwnych przedmiotów, które będą odwracały uwagę od wypowiedzi.Taka piguła medialna;-)

Trackbacki

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.