Załóż bloga Zaloguj sięsearch
calendar
« Sierpień 2017 »
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
ostatnio...
Kategorie
Linki
archiwum
Tagi
Syndicate
Credits
LifeType IE7 XHTML CSS Firefox

Sposób na reklamę

2014-12-05 @ 09:42 in Kategoria główna

Styl i forma reklamy są niezwykle istotne jeżeli chcemy oddziaływać na bardzo określony target klientów.

alt

Dlaczego? Bo pewne treści odbierane będą przez wszystkich, a inne tylko przez bardzo wybrane grono osób, które zwrócą uwagę na tego typu zagadnienia, które tym się interesują i chcą w tym uczestniczyć. Może jednak zajmiemy się tym nieco dokładniej.

O co chodzi z celowaniem reklamą w konkretnych odbiorców. Pewne towary przeznaczone są dla określonej grupy konsumentów, nie dla wszystkich. Wystarczy wziąć tu pod uwagę taki towar jak biżuteria. Jest ona przeznaczona czysto dla klientów bogatych, ceniących sobie jakość, styl, ceniących wysoki standard. Nie może to więc być zwykła, prosta reklama. Prosta w treści i prosta w przekazie. Powinna ona odwoływać się do potrzeb swoich docelowych odbiorców i sugerować im, że skorzystanie z towaru zaspokoi te właśnie potrzeby.

Jak to zrobić? Przede wszystkim należy przeanalizować to, kto ma być docelowym klientem. Najlepiej jest zdefiniować go jak najbardziej szczegółowo. Czy to powinni być mężczyźni czy kobiety, czy unisex, dalej, w jakim wieku powinien być klient. Czy jest to młody człowiek, dorosły, osoba starsza. Oczywiście to bardzo ogólne rozróżnienie, pośród młodych ludzi mamy bowiem i młodzież i dzieci, dorośli też są w różnym wieku, bo to i studenci i ludzi na początku kariery zawodowej i w jej rozkwicie. Oczywiście warto również zdefiniować to czy mają to być osoby aktywne zawodowo czy posiadające rodziny.

Mając tak kompletną charakterystykę, należy rozeznać ich potrzeby, należy te potrzeby w reklamie bardzo intensywnie rozbudzić i w drugim etapie reklamy zaoferować ich zaspokojenie za pomocą właśnie swojej oferty. Prosty przepis na udaną i skuteczną reklamę.

Popatrzcie, pomyślcie, działa?

Trackbacki

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.